MARKA ÖYKÜSÜ
Koyunlu Koltuk’un temelleri; 1950’li yıllarda henüz yeni başını gökyüzüne kaldıran mobilya sektörünün içinde, küçük bir atölyede, meraklı ve ufku geniş bir çift gözün, ustasını hayranlıkla ve iyi niyetli bir öykünmeyle izlemesi sonucunda atılıyor. Henüz çocuk yaşlarında ağaca ruhunu, tabiatını üfleyen ustasının yolundan hakkaniyetli bir şekilde giden bu çırak; takvimler 1976 yılını gösterdiğinde ustasından helalliğini ve işin simyasını alıyor ve kendi üretimini gerçekleştirmeye başlıyor. Beraberce bu yola çıktığı arkadaşlarıyla ağaç oyma sanatını bambaşka bir boyutta inceliyor. Ustasında duyduğu o sözse hiçbir zaman aklından çıkmıyor; ‘Bir yolu yürümeye başladığında, yol sana görünür’.Bugün o meraklı çırağın ortağa koyduğu, ağacın tabiatına nüfuz eden bir ustalıkla bilenen keskilerle var ettiği mobilyalar; Türkiye’nin 81 ilinde, yurt dışında ise tam 32 ülkede içinde zanaat, sanat ve ustalık barındırıyor.
HAKKIMIZDA
1976 yılında Mustafa Yücel tarafından kurulan Koyunlu Mobilya, marka yolculuğuna 1999 yılı itibariyle oğlu Ömer Yücel tarafından devam ediyor. Klasik mobilya pazarında en kaliteli mobilyaları üreten Koyunlu Mobilya dünyanın 32 ülkesinde de Türkiye mobilyasının, kendi alanında marka elçiliğini yapıyor. Özellikle kişiye özel ölçülerle butik tasarımlara imza atan Koyunlu Mobilya hedef pazarda sektördeki paydaşlarından böyle farklılaşmış bulunuyor. Geniş ürün yelpazesi, seçkin müşteri portföyü ve kişiselleştirilmiş tasarımlarıyla Koyunlu Mobilya gerek satış sonrası hizmette gerekse de dağıtım kanallarındaki gücüyle Türkiye mobilyasının yarım asırlık ‘çınar’ı olarak sektörde hızla zirveye ilerliyor.
VİZYON
Umutlarımız ve hayallerimiz neler?
Koyunlu Mobilya olarak yaşamın her alanından aldığımız ilhamı ilmek ilmek ağaca işliyor, kendi tarzımızın ve alanımızın en iyisi olmayı amaçlıyoruz. Gerek Türkiye pazarında, gerekse dünya pazarında usta-çırak ilişkimizi bir zanaatler bütünlüğü içeren akademiye dönüştürmek; her kültürden farklı zanaatkarla güç birliği içerisinde olmayı hedefliyoruz.Üretim disiplinimizde de; sürdürülebilirlikten, küresel iklim krizine kadar yakın gelecekte insanlık tarihinin muzdarip olacağı kaygıları içselleştiriyor, Arge çalışmalarımızla dünyayı daha da yaşanabilir kılmak için çalışıyoruz.
MİSYON
  • Biz ne tür bir iş yapıyoruz?
  • Hedef kitlemiz kim? Kimlere yönelik bir hizmet sunuyoruz?
  • Müşterilerimize ne tür bir hizmet sağlıyoruz?
Koyunlu Mobilya özellikle istenilen ölçüde aynı kalitede ürünler üreterek, ustalığın tekdüze bir üretim disiplininin ötesinde olduğu iddiasını ve vaadini koruyor. Klasik mobilyada göz yormayan bir tasarım anlayışı ve 3 yıl garantili ürünleriyle her bir misafirinin memnuniyetini önceliyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ağırbaşlı ve yenilikçi marka kimliğiyle evinde lüksü ve neoklasik tarz dekorasyon trendi olarak belirlemiş olan tüm misafirlerine, en kaliteli hizmeti sunuyor. Yaşam alanlarındaki tüm mobilyaları, kendi tarzı ve ustalığıyla yorumlayan Koyunlu Mobilya geçmişten aldığı ustalığı günümüz teknolojilerine entegre ederek kendine yenilikçi bir yol haritası çiziyor.