Menü
Sepetiniz

Hakkımızda

MARKA ÖYKÜSÜ
Koyunlu Koltuk’un temelleri; 1950’li yıllarda işini, ustasını; meraklı ve ufku geniş bir çift gözün iyi niyetli bir öykünmeyle izlemesi sonucunda atılıyor. Henüz çocuk yaşlarında dokuma tezgahlarında ustasını hakkaniyetli bir şekilde dinleyen bu çırak; takvimler 1976 yılını gösterdiğinde ondan öğrendiklerini başka bir zanaat alanına, mobilya ve ahşap sanatına kanalize ediyor. Beraberce bu yola çıktığı arkadaşlarıyla ağaç oyma sanatını bambaşka bir boyutta inceleyen bu naif çırak; ustasında duyduğu nasihatları her zaman aklında bulunduruyor; ‘Bir yolu yürümeye başladığında, yol sana görünür’
Bugün o meraklı çırağın ortağa koyduğu, ağacın tabiatına nüfuz eden bir ustalıkla bilenen keskilerin var ettiği mobilyalar; Türkiye’nin 81 ilinde, yurt dışında ise tam 32 ülkede içinde zanaat, sanat ve ustalık barındırıyor.

HAKKIMIZDA
1976 yılında Mustafa Yücel tarafından kurulan Koyunlu Mobilya, marka yolculuğuna 1999 yılı itibariyle oğlu Ömer Yücel tarafından devam ediyor. Klasik mobilya pazarında en kaliteli mobilyaları üreten Koyunlu Mobilya dünyanın 32 ülkesinde de Türkiye mobilyasının, kendi alanında marka elçiliğini yapıyor. Özellikle kişiye özel ölçülerle butik tasarımlara imza atan Koyunlu Mobilya hedef pazarda sektördeki paydaşlarından böyle farklılaşmış bulunuyor.
Geniş ürün yelpazesi, seçkin müşteri portföyü ve kişiselleştirilmiş tasarımlarıyla Koyunlu Mobilya gerek satış sonrası hizmette gerekse de dağıtım kanallarındaki gücüyle Türkiye mobilyasının yarım asırlık ‘çınar’ı olarak sektörde hızla zirveye ilerliyor.

MİSYON
- Biz ne tür bir iş yapıyoruz?
- Hedef kitlemiz kim? Kimlere yönelik bir hizmet sunuyoruz? - Müşterilerimize ne tür bir hizmet sağlıyoruz?
Koyunlu Mobilya özellikle istenilen ölçüde aynı kalitede ürünler üreterek, ustalığın tekdüze bir üretim disiplininin ötesinde olduğu iddiasını ve vaadini koruyor. Klasik mobilyada göz yormayan bir tasarım anlayışı ve 3 yıl garantili ürünleriyle her bir misafirinin memnuniyetini önceliyor. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ağırbaşlı ve yenilikçi marka kimliğiyle evinde lüksü ve neoklasik tarz dekorasyon trendi olarak belirlemiş olan tüm misafirlerine, en kaliteli hizmeti sunuyor. Yaşam alanlarındaki tüm mobilyaları, kendi tarzı ve ustalığıyla yorumlayan Koyunlu Mobilya geçmişten aldığı ustalığı günümüz teknolojilerine entegre ederek kendine yenilikçi bir yol haritası çiziyor.

VİZYON
Umutlarımız ve hayallerimiz neler?
Koyunlu Mobilya olarak yaşamın her alanından aldığımız ilhamı ilmek ilmek ağaca işliyor, kendi tarzımızın ve alanımızın en iyisi olmayı amaçlıyoruz. Gerek Türkiye pazarında, gerekse dünya pazarında usta-çırak ilişkimizi bir zanaatler bütünlüğü içeren akademiye dönüştürmek; her kültürden farklı zanaatkarla güç birliği içerisinde olmayı hedefliyoruz.
Üretim disiplinimizde de; sürdürülebilirlikten, küresel iklim krizine kadar yakın gelecekte insanlık tarihinin muzdarip olacağı kaygıları içselleştiriyor, Arge çalışmalarımızla dünyayı daha da yaşanabilir kılmak için çalışıyoruz.

KALİTE POLİTİKASI SÜRECİ

İşletmemizde üst yönetim tarafından işletmemizin kalite politikasının belirlenmesi sırasında aşağıdaki adımlar izlenmektedir:

1-İşletmemizin geleceğe yönelik vizyonları hazırlanmakta. Vizyonda işletmelerimizin gelecekte ulaşacağı durum belirtilmektedir. İşletmemizin vizyonu,düzenlenen toplantılarda personele iletilmiş olup herkes tarafından anlaşılmıştır.
2-İşletmemizin pazar, müşteri ve çalışan ilişkilerini kapsayan yazılı bir misyonu vardır.
3-Her departmanın politika ve stratejileri işletmenin politika ve stratejisine uyumlu olarak geliştirilmektedir.
4-Kalite politikasını belirlerken, müşteri gereksinimlerini yansıtacak ölçülebilir hedefler belirlenmektedir.
5-Gelişmeler düzenli olarak ölçülmekte ve gerektiğinde işletmemizin kalite politikası güncelleştirilmektedir.
6-İşletme çalışanlarının, kalite, müşteri tatmini, ekip çalışması ve işletme ahlakı ile ilgili, sorumluluklarını vurgulayan değerler, üst yönetim tarafından belirlenmekte ve yazılı talimatlar haline getirilmektedir.
7-İşletmemizde kalite müşteri istek ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmet sunulması, üst yönetim tarafından belirlenen standartlara uyum sağlayarak kalite seviyesinin geliştirilmesi, işletmemizin vazgeçilmez politikasıdır.


KOYUNLU KOLTUK MOBİLYA KALİTE POLİTİKASI ;

1-Çalışanlar arasında karşılıklı güven, saygı, sevgi anlayışı ve iletişimi geliştirerek, korkuları ortadan kaldırıp huzurlu bir iş ortamı yaratacağımız,
2-Konukların memnuniyeti,çalışanlarımızın geleceğinin memnuniyeti olacağına inanarak daha iyi hizmet vereceğimiz,
3-Müşteri memnuniyetini,ihtiyaçlarını esas alarak sorunlara en hızlı ve verimli şekilde takım ruhu ile disiplinli ve ilgili yaklaşacağımız,
4-Hizmette sınır tanımayan,güler yüzlü,planlı ve standartları en üst seviyede olan kaliteli hizmeti vermeyi ilke edineceğimiz,
5-Sözlerimizin arkasında olacağımıza asgari hata ile görevlerimizi yerine getireceğimize, yeniliklere ,yaratıcılığa açık olacağımıza ve otelimizde oluşturulan kalite güvence sisteminin devamını sağlayacağımızdır.